Kdo jsme?

Katka

Je mi něco málo přes 30 let a díky svým dvěma synům jsem se začala více rozhlížet kolem sebe a hledat jiné než konvenční možnosti jak v oblasti vaření, výchovy dětí, tak ale i životního stylu.

Jsem ve znamení štíra a ti věří, že všude je tráva zelenější a proto jsou neustále nespokojení. Jak se sebou, tak i se svým okolím. Mají věčnou potřebu ho předělávat k obrazu svému, a tím pochopitelně k "lepšímu". Možná právě proto, mě zajímá spousta věcí a neustále chci být v obraze.

Tyto stránky jsem založila zprvu jako hec, psát zajímavé recepty a články o bylinkách, postupně se z toho stal koníček a díky pár skvělým lidem kolem sebe mohu tento blog přetvářet v různorodé stránky, kde se nebráním žádným alternativám, ani nevšedním názorům, protože to vše nás může inspirovat a otevírat nové obzory.

katfoblog@seznam.cz 


 Maruška

Je mi přes 35 let a mám se svým manželem úžasnou i když trochu bláznivou rodinu. V naší domácnosti krom našich dvou malých holčiček žijí čtyři nalezené zachráněné kočky a jeden bezva velký útulkový pes. U nás v domě má své výsadní místo knihovna, kuchyně a kávovar. Co z toho plyne? Jsme zvířomilové,  milujeme kavárny a rádi dobře jíme sladké i slané. A já mám moc ráda knihy! Postavte mě do velkého knihkupectví a já si ho budu radostně procházet i několik hodin. A vždycky si z něj nějakou knížku, kterou prostě děsně nutně potřebuji, odnesu. Knížky mám vlastně ráda od dětství. Rodiče měli na nočním stolku vždy něco rozečteného a ačkoliv mě do čtení nenutili,  dávali tak vzor. Na gymplu jsem se rozečetla díky povinné literatuře trochu víc a oblíbila si i klasiku, které se hodně čtenářů vyhýbá. Na vysoké škole a v pozdějším zaměstnání nebylo na čtení tolik času, ale nyní na mateřské dovolené se ke knížkám víc vracím a doufám, že mi tempo a alespoň část volného času na čtení vydrží i po návratu do pracovního procesu.

Když mě kamarádka Katka požádala, zda bych nepřispívala na její blog psaním o knížkách, chtěla jsem hned zdvořile odmítnout. Nevěřila jsem, že by někdo byl ochoten mé dojmy číst, a pochybovala jsem zda budu mít čas vůbec o knížkách psát. Ale pak jsem si řekla, že kdo nic nezkusí, nemůže vědět, jak to půjde, a v rámci tréninku mozku jsem souhlasila. A tak tady na blogu můžete od prosince 2017 každý týden najít jednu knížku s mou recenzí. Moc bych si přála, aby Vás čtení nenudilo a aby Vás některá knížka zaujala natolik, že bude podnícena Vaše touha si ji přečíst.
 

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.